Korzystanie z witryny Polcon.waw.pl oznacza zgodę na wykorzystanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony! Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies.

Tradycyjnie na Polconie obecni będą zaproszeni Goście Honorowi, którymi w tym roku są:

Twórca:

Maciej WojtyszkoMaciej Wojtyszko – reżyser teatralny, filmowy i telewizyjny, pisarz, autor sztuk, komiksów i filmów animowanych. Wykładowca Akademii Teatralnej w Warszawie, dziekan Szkoły Aktorskiej Haliny i Jana Machulskich, członek Koła Realizatorów Filmów dla Dzieci i Młodzieży Stowarzyszenia Filmowców Polskich w Warszawie. Autor książek dla dzieci i młodzieży ("Antycyponek", "Synteza", "Bromba i inni", "Tajemnica szyfru Marabuta", "Bambuko, czyli skandal w Krainie Gier", "Saga rodu Klaptunów", "Bromba i filozofia"), komiksów "Szczyty wtajemniczenia, czyli sabaty i posiedzenia" oraz "Trzynaste piórko Eufemii". Jest członkiem Stowarzyszenia Pisarzy Polskich. Co istotne dla miłośników fantastyki, Maciej Wojtyszko jest twórcą postaci Gżdacza – bardzo pomocnego stworzenia, od którego pochodzi polska nazwa konwentowych wolontariuszy.

Fan:

BoguśBogusław Gwozdecki – od zawsze członek Gdańskiego Klubu Fantastyki i jego pierwszy prezes w latach 1987-89. Pasjonat, miłośnik SF, niezrównany wielbiciel książek, Smok Fandomu, uczestnik wielu konferencji, seminariów, spotkań i konwentów organizowanych przez różne kluby SF. Współorganizator Nordconów oraz innych spotkań odbywających się przy udziale GKF. Członek wielu grup organizacyjnych, np. Polconów. Od wielu lat skarbnik GKF, od 2001 roku również skarbnik Związku Stowarzyszeń Fandom Polski.

 Wydawca:

PowergraphWydawnictwo POWERGRAPH – od 1996 roku działające jako agencja reklamowa Rafała Kosika, wkrótce zaczęło funkcjonować jako wydawca. Na początku byli: Rafał i jego pisanie oraz Kasia, która kocha książki. Chcieli zrobić coś fajnego – wyszło wydawnictwo. Maleńkie i dziwne – wydają to, co im samym się podoba. Książki ważne, ciekawe, coś wnoszące do polskiej fantastyki. I te dla młodego pokolenia – żeby dzieciaki chciały czytać, bo literatura to najwspanialsza przygoda. Znane z serii Felix, Net i Nika; Science Fiction z Plusem; Fantastyka z Plusem; Kontrapunkty, a także nietuzinkowych antologii.

Joomla 3.0 Templates - by Joomlage.com