Korzystanie z witryny Polcon.waw.pl oznacza zgodę na wykorzystanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony! Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies.

Szkoła noclegowa I

 

Uczestnikom Polconu udostępniamy bezpłatne noclegi (od czwartku wieczorem do niedzieli rano) w XXI LO im. Hugona Kołłątaja (wcześniej odbywała się tam druga i trzecia edycja konwentu zjAva). Szkoła jest oddalona od budynków konwentowych o około 3 km, ale można łatwo do niej dojechać komunikacją miejską.

Na przystanku PL. POLITECHNIKI lub NOWOWIEJSKA należy wsiąść w tramwaj 15 (kier. P+R AL.KRAKOWSKA) lub 35 (kier. BANACHA). Zmierzając do szkoły, trzeba wysiąść na przystanku BITWY WARSZAWSKIEJ 1920 R. i minąć bazar, idąc w kierunku, w którym skręcają tramwaje; budynek jest widoczny z przystanku. Ostatni odjazd tramwaju z przystanku PL. POLITECHNIKI następuje o 23:22 (linia 35), z przystanku BITWY WARSZAWSKIEJ 1920 R. o 23:56 (linia 15, do przystanku NOWOWIEJSKA).

Osoby śpiące w szkole będą potrzebowały własnego śpiwora, a także karimaty, materaca itd. 

 

Szkoła noclegowa będzie otwarta w trakcie Polconu w następujących terminach:

czwartek: 12–2

piątek i sobota: 8–2
niedziela: 8–12 (uwaga, zmiana: szkoła czynna do 12, nie do 16)

 

Wejście do szkoły jest możliwe wyłącznie po wcześniejszej akredytacji (dostępnej w głównym budynku konwentowym na terenie Politechniki Warszawskiej). W gmachu Inżynierii Środowiska przez cały czas trwania konwentu (od czwartku o 12) czynna będzie całodobowa szatnia, więc po przyjeździe na teren Polconu będzie można zostawić tam rzeczy na resztę dnia.

Osoby, które dotąd tutaj nocowały i pozostawiły bagaże, mogą oczywiście wciąż korzystać z tej szkoły. Pozostałych uczestników zapraszamy natomiast do drugiej szkoły noclegowej (poniżej). Jeśli do którejkolwiek z opisanych tutaj szkół noclegowych zamierzacie przybyć w nocy po godzinie 2, warto mieć przy sobie działający telefon komórkowy. Szkoły będą czynne, ale drzwi wejściowe o tej porze mogą być już zamknięte – w takim wypadku prawdopodobnie trzeba będzie zadzwonić na udostępniany przy nich numer organizatorów.

 

Szkoła noclegowa II

 

Ze względu na duże zainteresowanie bezpłatnymi noclegami porozumieliśmy się z następną szkołą, w której można będzie spędzić noc. Zapraszamy do Gimnazjum nr 48 na ul. Deotymy 25/33. Do szkoły można wchodzić od piątku od godz. 22 i będzie ona czynna nieprzerwanie do niedzieli w południe (a zatem wychodząc ze szkoły w niedzielę rano, trzeba zabrać bagaż). Wszystkich, którzy dopiero szukają miejsca noclegowego, zapraszamy właśnie do tej szkoły. Będzie w niej dostępna sala gimnastyczna (przed wejściem do niej trzeba zdjąć buty) oraz sala z rozłożonymi matami (prosimy o niespożywanie napojów w tej sali).

Informacje o dojeździe z przystanku "plac Politechniki"

Informacje o dojeździe z Dworca Centralnego

Wejście do szkoły jest możliwe wyłącznie po wcześniejszej akredytacji (dostępnej w głównym budynku konwentowym na terenie Politechniki Warszawskiej).

Jeśli do którejkolwiek z opisanych tutaj szkół noclegowych zamierzacie przybyć w nocy po godzinie 2, warto mieć przy sobie działający telefon komórkowy. Szkoły będą czynne, ale drzwi wejściowe o tej porze mogą być już zamknięte – w takim wypadku prawdopodobnie trzeba będzie zadzwonić na udostępniany przy nich numer organizatorów.

 

Dojazd z Politechniki do akademików

Uwaga: w akademikach dostępna będzie pościel, zatem nie trzeba brać ze sobą śpiworów.
 
DOJAZD DO DS "AKADEMIK" I DS "PINESKA"
 
Na przystanku PL. POLITECHNIKI lub NOWOWIEJSKA należy wsiąść w tramwaj 15 (kier. P+R AL.KRAKOWSKA) lub 35 (kier. BANACHA). Podróżując do domów studenckich, należy wysiąść na przystanku PL. NARUTOWICZA i skierować się do dużego budynku znajdującego się na łuku placu (DS "Akademik") lub do budynku w głebi placu (DS "Pineska"). Zmierzając do szkoły, trzeba wysiąść na przystanku BITWY WARSZAWSKIEJ 1920 R. i minąć bazar, idąc w kierunku, w którym skręcają tramwaje; budynek jest widoczny z przystanku. Ostatni odjazd tramwaju z przystanku PL. POLITECHNIKI następuje o 23:22 (linia 35), z przystanku BITWY WARSZAWSKIEJ 1920 R. o 23:56 (linia 15, do przystanku NOWOWIEJSKA).

W nocy dojazd jest nieco bardziej skomplikowany: trzeba dostać się na DW. CENTRALNY (polecamy dowolną linię nocną z przystanku METRO POLITECHNIKA jadącą w tym kierunku) i stamtąd przesiąść się na odpowiednią linię nocną. W przypadku DS "Akademik" będą to linie N35/N85, N38/N88 lub N43. W przypadku szkoły noclegowej – N38/N88 lub N43. Autobusy nocne (bądź pary autobusów) odjeżdżają z Dworca Centralnego 15 i 45 minut po każdej godzinie od 23 do 4 rano.

Do domu studenckiego można też dojść, idąc wzdłuż ulic Nowowiejskiej, Krzywickiego i Filtrowej (jak pokazuje mapa).

Do szkoły można dotrzec, idąc przez Pole Mokotowskie (jak pokazuje mapa).
 
DOJAZD DO DS "BABILON"
 
W dzień do Domu Studenckiego "Babilon" można dojechać tak jak do DS "Akademik", należy tylko wysiąść jeden przystanek dalej (WAWELSKA) i przejść kilkadziesiąt metrów w prawo, wzdłuż ulicy Kopińskiej. Można też przejść kilkadziesiąt metrów od terenu konwentu i na przystanku METRO POLITECHNIKA na Trasie Łazienkowskiej wsiąść w autobus 182 (kier. DW. ZACHODNI), 187 (kier. URSUS-NIEDŹWIADEK) lub 523 (kier. STARE BEMOWO) i dojechać nim prawie pod drzwi DS, do przystanku HALA KOPIŃSKA.
W nocy należy dostać się na Dworzec Centralny i tam wsiąść do autobusu N35/N85, a następnie dojechać do przystanku HALA KOPIŃSKA.
 
DOJAZD DO DS "TATRZAŃSKA"
 
W dzień można skorzystać z odjeżdżających z przystanku METRO POLITECHNIKA linii 131 (kier. SADYBA), 422 (kier. BRANICKIEGO, tylko w dni powszednie), 501 (kier. STEGNY) lub 519 (kier. WILANÓW/POWSIN-PARK KULTURY) i dojechać do przystanku SPACEROWA (dla 422, 501 i 519 NA ŻĄDANIE). DS znajduje się wewnątrz osiedla na tyłach stojącego na rogu budynku Uniwersus. W nocy na takiej samej trasie jeżdżą autobusy N31 i N81, więc nie ma potrzeby jazdy z Dworca Centralnego.
 
DOJAZD DO DS "ŻACZEK"
 
W dzień można tam dojechać tramwajami 17, 37 (kier. SŁUŻEWIEC) lub 41 (kier. WORONICZA, tylko w dni powszednie). Należy wsiąść na przystanku NOWOWIEJSKA umiejscowionym w al. Niepodległości po stronie kampusu Politechniki i wysiąść na przystanku KULSKIEGO. DS będzie drugim budynkiem za przejściem dla pieszych. W nocy na tej samej trasie kursuje autobus N34, przystanek znajduje się po przeciwnej do Politechniki stronie al. Niepodległości.
 
DOJAZD DO DS "MIKRUS"
 
Można dojść. Naprawdę! Jeśli ktoś jednak chciałby dojechać, to na przystanku METRO POLITECHNIKA może w dzień wsiąść w autobus 131 (kier. SADYBA), a w nocy w autobus N31/N81, przejechać JEDEN przystanek i wysiąść na przystanku o nazwie DS RIVIERA.
 
 
Hostele w pobliżu budynków konwentowych

Poniżej znajduje się lista hosteli, w których uczestnicy Polconu mogą otrzymać zniżkę na nocleg.

 

Nathan's Villa Hostel

Rabat 10% na hasło "POLCON"

Uwaga: o rabat można się upominać wyłącznie przed dokonaniem płatności!!!

ul. Piękna 24/26
tel. 22 622 29 46
www.nathansvillahostel.com

 


Mermaid Hostel

 

Specjalny cennik konwentowy. Na hasło "POLCON":

Pokoje ośmioosobowe: czwartek - 35 PLN, piątek-niedziela - 40 PLN
Pokoje czteroosobowe: czwartek - 50 PLN, piątek-niedziela - 60 PLN
Pokoje dwuosobowe: czwartek - 100 PLN, piątek-niedziela - 120 PLN

Studentom i doktorantom przysługuje 20% zniżki, przy czym promocje się nie łączą.

ul. Wilcza 29A m 7
00-544 Warszawa
tel. 888 730 777
www.mermaidhostel.pl
www.facebook.com/MermaidHostel

 


Mish Mash Hostel

 

Rabat 10% na nocleg na hasło "POLCON" przy rezerwacji\płatności.

ul. Poznańska 3
tel. 512 951 446

 

 

Joomla 3.0 Templates - by Joomlage.com