Korzystanie z witryny Polcon.waw.pl oznacza zgodę na wykorzystanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony! Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies.

Sponsorem generalnym naszych atrakcji planszówkowych jest sklep REBEL.pl, który w tym roku obchodzi swoje 10 urodziny. Z tej okazji pracownicy sklepu przygotowali na Polcon cały zestaw atrakcji i tony upominków. Zapraszamy do zapoznania się z przygotowanymi ciekawostkami.

 

Prototypy

Zapraszamy do strefy Rebel Zone, gdzie przez cały czas trwania konwentu będzie możliwość zagrania w nasze prototypy. Jeżeli masz ochotę zobaczyć, co będziemy wydawać w tym roku, to będzie to odpowiednie miejsce do odwiedzin.

Mount Everest
Gra oparta na popularnej mechanice K2. Gracze wcielają się w himalaistów, którzy wprowadzają turystów na najwyższy szczyt świata. Wygra ten, kto wprowadzi i sprowadzi bezpiecznie najwięcej osób.
Zaplanuj, gdzie postawisz obozy, jakich turystów weźmiesz na wyprawę i udowodnij, że jesteś najlepszym Himalaistą! Ale uważaj, bo turyści bywają krusi w konfrontacji z Mount Everest.

Slavika 2
Potwory znów nawiedzają Slavikę i dzielni bohaterowie stają w obronie ludu. Tym razem duży wpływ na rozgrywkę ma pora dnia, nocą potwory są groźniejsze. Gracze mogą także zdobywać skarby, które przyniosą im chwałę na końcu gry. Nowi bohaterowie, nowe potwory, krótsza, bardziej emocjonująca rozgrywka!

Wikingowie: Wojownicy Północy
W grze "Wikingowie Wojownicy Północy" gracze wcielają się w jarlów wikingów, którzy walczą o władzę nad Północą i koronę Konunga. Władzę zdobędzie ten, kto jako pierwszy złupi wszystkie wsie i przywiezie z nich córki wodzów do swojego portu. W międzyczasie jarlowie będą walczyć z bestią morską i napadać się wzajemnie wśród wzburzonych fal północnego morza. Ten, który wykaże się największym sprytem, wolą walki i któremu będą sprzyjać Bogowie, wyprawi wielką ucztę i zostanie Konungiem Północy.

 

Turnieje

Piątek, 18.00: "Mały Książę"
Zaprzyjaźnij się z Małym Księciem i spotkaj wszystkich bohaterów słynnej powieści Antoine'a de Saint-Exupéry'ego! W tej grze każdy przyjaciel Małego Księcia buduje dla niego własną planetę, dom dla jego ukochanych zwierząt (lisa, owcy, słonia i węża) i postaci, które Mały Książę spotkał w czasie swojej podróży.

 Sobota, 15.00: "Wsiąść do Pociągu: Europa"

Od urwistych wzgórz Edynburga po słoneczne nabrzeża Stambułu, z dusznych alej Pampeluny do wietrznego Berlina – "Wsiąść do pociągu: Europa" zabierze cię w wielką podróż przez wielkie miasta Starego Kontynentu u progu zeszłego stulecia. Czy odważysz się przebyć mroczne tunele Szwajcarii? Wsiądziesz na pokład promu przemierzającego Morze Czarne? Wzniesiesz dumne dworce w stolicach imperiów? Następne posunięcie może uczynić cię największym magnatem kolejowym Europy! Pakuj walizki, wołaj bagażowego i wsiądź do pociągu! Zapraszamy na turniej eliminacyjny do Mistrzostw Polski. Czekają atrakcyjne nagrody! Liczba miejsc ograniczona. Zapisy przy stoisku Rebel.

Niedziela, 11.00: "Jaskinia"
Jaskinia to kolejna gra Adama Kałuży, nominowanego w 2012 r. do prestiżowej nagrody Spiel des Jahres za grę "K2". Tak jak w "K2", także tutaj niezbędne jest uważne planowanie, przewidywanie ruchów przeciwników i dostosowywanie swoich akcji do aktualnie panujących warunków.

 


Atrakcje

Sobota, 18.00: Losowanie oraz ciasto! :)
Co trzeba zrobić, by wziąć udział w losowaniu nagród? Wystarczy wypisać los ze swoim imieniem i nazwiskiem, a gdzie go dostać? Znajdziesz go w informatorze. Umieść los w odpowiednio skonstruowanej skrzynce, która o godzinie 18.00 zamienia się w maszynę losującą i ujawnia nazwiska osób, które wygrały nagrody. Nagrodami są gry planszowe, akcesoria, rabaty i wiele innych. Ważne: w trakcie losowania trzeba być osobiście! Więcej szczegółów na stoisku sprzedażowym Rebel.

Joomla 3.0 Templates - by Joomlage.com