Korzystanie z witryny Polcon.waw.pl oznacza zgodę na wykorzystanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony! Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies.

Polcon jako święto polskich fanów od lat jest miejscem prezentacji nowych utworów literackich i gier. Oto wiadomości o premierach na tegorocznym Polconie.

 

Premiery literackie 

 

Wydawnictwo Solaris udostępni polskim czytelnikom klasykę rodzimej i zagranicznej fantastyki, prezentując pięć książek w klubie Amplitron. W czwartek 29 sierpnia o godzinie 17 odbędzie się premiera trzeciego tomu antologii "Złoty Wiek SF" z dziesięcioma opowiadaniami w wyborze Wojtka Sedeńki. W piątek o 11 przedstawione zostanie powtórne wydanie pierwszej powieści Janusza A. Zajdla "Lalande 21185" (z 1966 roku). Natomiast w sobotę o 15.30 wydawnictwo zaprezentuje reedycję wszystkich części trylogii kosmicznej Krzysztofa Borunia i Andrzeja Trepki: "Zagubionej przyszłości" (1953), "Proximy" (1955) i "Kosmicznych braci" (1959).

Wydawnictwo Mag w ramach cenionej serii "Uczta Wyobraźni" przygotowuje na piątek 30 sierpnia premierę powieści Laviego Tidhara "Osama". Warto przy tej okazji przypomnieć, że izraelski pisarz jest gościem specjalnym Polconu.

Wydawnictwo Powergraph po raz pierwszy zaprezentuje dwie książki: "Nowych Ludzi" Rafała Kosika oraz "Holokaust F" Cezarego Zbierzchowskiego. Ich premiera odbędzie się w sobotę 31 sierpnia o godzinie 16. Ponadto osoby związane z wydawnictwem szykują wiele innych punktów programu.

Podczas konwentu ukaże się również kilka zbiorów: antologia zajdlowska (zawierająca nominowane opowiadania i fragmenty powieści), zbiór opowiadań Jarka Zielińskiego "Sytuacja krytyczna", antologia "Światy Zajdla" przygotowana przez Alchemię Słowa, a także poniższy zbiór, o którym pragniemy tu napisać nieco więcej.

 

 

Polcon jest wydarzeniem ogólnopolskim i choć w tym roku organizujemy go w Warszawie, nie oznacza to, że zapominamy o innych regionach, a już na pewno nie zapominają o nas uczestnicy z najdalszych zakątków kraju i nie tylko. Aby podkreślić ten fakt, współpracujemy z magazynem Szuflada przy tworzeniu fantastycznej antologii o Opolu. 

Antologia opowiadań o Opolu "Festiwal Natchnienia" to zbiór tekstów nawiązujących do Opola, które jest jego wątkiem przewodnim. Antologia będzie składać się z dwóch części: pierwszej przygotowanej przez profesjonalnych, uznanych autorów oraz drugiej napisanej przez amatorów, dopiero stawiających pierwsze kroki w literackim świecie.

Zależy nam na tym, żeby zachować różnorodność gatunkową tekstów, a także rozpropagować Opole także poza granicami miasta i zachęcić czytelników znanych i lubianych pisarzy do przyjazdu i zwiedzenia najciekawszych miejsc w Opolu. Dlatego poza pisarzami związanymi z miastem zaprosiliśmy także tych spoza niego, którzy je wielokrotnie odwiedzali i pozytywnie je wspominają. Różnorodność gatunkowa ma natomiast zachęcić czytelników o różnych upodobaniach do sięgnięcia po publikację i bliższego zapoznania się z Opolem. Ta antologia przede wszystkim przekaże niepowtarzalny klimat miasta i zaskoczy również tych, którzy je dobrze znają i kochają.

Konkurs literacki na opowiadanie rozpoczął się 11 lipca i trwał do 11 sierpnia. Przewodniczącym jury jest Tomasz Różycki, a premiera antologii odbędzie się w ramach Polconu 2013. Informacje o projekcie znalazły się na oficjalnej stronieFacebooku.

 

Premiery gier

 

Apocalypse World (Argent Mark Games)

Apocalypse World to gra o ludziach i emocjach w świecie, który dawno się skończył, gra o przetrwaniu w świecie po apokalipsie. A przetrwanie zależeć będzie od twoich decyzji i pragnień. Co jesteś w stanie zrobić, żeby dostać to, czego pragniesz? Do czego możesz się posunąć, by ochronić to, na czym ci zależy? Tutaj nie ma złych odpowiedzi – są jedynie konsekwencje.

Więcej informacji 

 

Bohaterowie Wyklęci (Fundacja Niepodległości, Fabryka Gier Historycznych)

Latem 1944 roku Polski Komitet Wyzwolenia Narodowego wydał dyrektywę "O rozwiązaniu tajnych organizacji wojskowych na terenach wyzwolonych". Kilka miesięcy później gen. Leopold Okulicki, ps. Niedźwiadek wydał rozkaz o rozwiązaniu Armii Krajowej i zwolnił żołnierzy z przysięgi. Inne oddziały zbrojne nadal jednak podejmowały walkę z władzą ludową. W "Bohaterach Wyklętych" gracze stają na czele takich oddziałów, wysyłając je na misje, podczas których każdy z grających stara się osiągnąć wspólne zadanie, a jednocześnie ochronić swoich żołnierzy i w ten sposób osiągnąć samodzielne zwycięstwo. 
Na Polconie odbędzie się prapremiera tej gry karcianej. Wydawcy zapraszają na sobotę 31 sierpnia o godzinie 17. Pół godziny później rozpocznie się turniej z nagrodami. Autorami gry są Adam Kwapiński i Michał Sieńko, ilustratorami natomiast – Iga W. Grygiel, Radosław Jaszczuk i Ilona Sopuch. W grze może brać udział od 2 do 4 osób, a pojedyncza rozgrywka ma trwać 30–60 minut.

 

Enclave. Zakon krańca świata (RedImp, G3)

Świat po apokalipsie. Dookoła znaki świadczące o upadku ludzkości. Wszystko to z powodu wielkich przywódców religijnych, którzy odkryli sposób kontrolowania ludzkości… 

Gracze wcielają się w pozyskiwaczy, posiadających talent do abordażu. Ich zadaniem jest przenoszenie się w wyższy wymiar i grabież cennych pryzów, które będzie można później spieniężyć, aby zaopatrzyć się w przedmioty ochronne, przydatne w trakcie kolejnych misji. Gra trwa maksymalnie 6 tur, w trakcie których gracze będą dbać o swoją kondycję psychiczną i fizyczną, rozbudowywać maszyny do skoków, kupować przedmioty ochronne i wykonywać abordaż w wyższy wymiar, by móc wspinać się po ścieżce ku mistycznemu Drzewu, która prowadzi do zwycięstwa. Celem gry jest zostanie wybrańcem Drzewa. W tym celu należy zgromadzić jak największą liczbę punktów lub cztery żetony Drzewa. 

Premiera gry planszowej Krzysztofa Wolickiego "Enclave: Zakon krańca świata" na podstawie powieści Mai Lidii Kossakowskiej odbędzie się w Gamesroomie, w sali G3 oraz na stoisku sprzedażowym G3. Zapraszamy także na stronę wydarzenia na Facebooku.

 

Gamedec

Na Polconie będzie miała miejsce premiera długo oczekiwanej gry planszowej opartej na prozie Martina Anna (dawniej Marcina Przybyłka), czyli serii "Gamedec". Martin Ann przedstawi jej realia, postacie, mechanikę i dużo więcej! Premiera odbędzie się w piątek 30 sierpnia o godzinie 20 w sali OF 2.

 

Iron Space (Arkadiusz Ciesielski, Łukasz Cholewa)

W roku 1963, po przedłużającej się II Wojnie Światowej, Ziemia zamarzła. Cztery mocarstwa – alianci, sowieci, naziści oraz Japończycy – wyniosły się w kosmos i osiedliły na pozostałych planetach układu słonecznego, zawieszając działania wojenne. Pokój nie przetrwał jednak długo. w roku 1991 te cztery potęgi znów rzuciły się sobie do gardeł, rozpoczynając wojnę na nieznaną wcześniej skalę – Wielką Wojnę Kosmiczną.

Więcej informacji 

 

Ravels – RPG Session Manager (Dim Studio)

(Informacja wydawcy)

Ravels to system stworzony, aby ułatwić prowadzenie zaawansowanych sesji gier fabularnych. Pozwala ograniczyć do minimum czas konieczny na obsługę mechaniki i wertowanie podręczników, dostarczając jednocześnie narzędzia zwiększające klimatyczność sesji. Daje się wykorzystać do rozgrywki w niemal dowolnym systemie, co czyni go uniwersalnym narzędziem każdego mistrza gry.

Jeśli masz dość tracenia czasu na przeszukiwanie setek stron i uzupełnianie tabelek – przyjdź koniecznie na naszą premierę! Przekonasz się, jak Ravels zrewolucjonizuje prowadzenie sesji. Po prezentacji przewidujemy otwarte spotkanie z uczestnikami konwentu.

Więcej informacji

 

Wolsung (Kuźnia Gier)

Wolsung Magia Wieku Pary, edycja 1.5, czyli nowy podręcznik, który będzie dostępny w twardej oprawie. Zawierać będzie uaktualnienie zasad gry, liczne poprawki i dopiski oraz poprawioną warstwą wizualną. Wszyscy, którzy zamówią go w przedsprzedaży, otrzymają dodatkowo "Cztery Pory Roku" – przygotowaną specjalnie na premierę 16-stronicową broszurę z przygodami, przeciwnikami i atutami.

Światotworzenie – wydanie drugie rozszerzone, czyli cykl esejów Andrzeja “Enca” Stója skierowanych do miłośników RPG marzących o kreacji własnego uniwersum, uzupełniony o pomysły takich autorów jak: Artur “Garnek” Ganszyniec, Shane Hensley, Tomasz Z. Majkowski czy Paul “Wiggy” Williams, zostanie poszerzony o materiały od nowych autorów (m.in. Macieja Sabata i Piotra Korysia).

Przygodnik ilustrowany #1, czyli pierwszy z serii dodatków zawierających przygody i dodatkowe materiały do Wolsunga. Znajdzie się w nim około dziesięciu przygód (w tym przygody dziejące się w Slawii) oraz nominowana do Quentina kampania Machina Wojenna autorstwa Marka 'Planetourista' Golonki.

Więcej informacji

Joomla 3.0 Templates - by Joomlage.com